5top.pl

Zdrowie

Zdrowie

Zdrowie

W dziale „Zdrowie” dowiecie się jakie zdrowe nawyki powinniście wprowadzić w swoje życie. Sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu.

Na piątym miejscu gościmy nasiona chia. Te małe nasionka posiadają wielką moc. Możesz przygotować z nich przepyszny pudding. Wystarczy, że wsypiesz dwie łyżki nasion do mleka (najlepiej roślinnego) i wstawisz na kilka godzin do lodówki. Pamiętaj jednak, aby przemieszać pudding kilka razy w ciągu pierwszej godziny.

Na koniec dodaj owoce i zajadaj się ze smakiem. Nasiona chia możesz dodać również do koktajlu owocowego, jogurtu czy sałatki.

Czwarte miejsce zajmuje crossfit. Crossfit to program treningu siłowego i kondycyjnego, dzięki któremu rozwija siłę i masę mięśni. Ćwiczenia takie są bardzo intensywne i wykonuje się je codziennie bez przerwy. Treningi crossfit stały się bardzo popularne w kręgu sportowców, jednak osoby nieuprawiające sportu mogą sobie nie poradzić z jego intensywnością.

Na trzeciej pozycji umieściliśmy świadome zakupy. Coraz więcej osób czyta składy produktów przed zakupem i wybiera produkty bez konserwantów, sztucznych barwników, słodzików i innych szkodliwych składników. Popularne jest również wspieranie polskich producentów, co pozytywnie wpływa na gospodarkę naszego kraju.

Na drugie miejsce zasłużyła dieta roślinna. Dieta taka oparta jest na pokarmach pochodzenia roślinnego, z wyłączeniem mięsa, mleka i przetworów mlecznych, a także jajek.

Takie żywienie przynosi ogromne korzyści dla organizmu, ale także ma podłoże etyczne – osoby na diecie roślinnej nie godzą się na przedmiotowe traktowanie zwierząt jako maszyny do produkcji mleka, mięsa i jaj.

Na szczycie naszej zdrowotnej listy znajdują się zielone koktajle. Do ich stworzenia niezbędny jest tylko blender, zielenina i owoce. Weź ulubione owoce, dwie garści zieleniny (różnego rodzaju sałaty, szpinak, seler naciowy, cykoria, kapusta) – zmiksuj je i rozsmakuj się w tej witaminowej bombie!

Artykuł napisany przez: