Asos to najpopularniejszy sklep odzieżowy w Europie. Swoją działalność prowadzi pod adresem

Asos.com <klik>,

a towar dostarczany jest w formie wysyłkowej. Sklep oferuje zarówno wysyłkę ekspresową kurierem (płatną), jak i darmową. W przypadku skorzystania z gratisowej wysyłki, czas oczekiwania wynosi 5-14 dni. Osobiście nie raz korzystałam z tej opcji i z mojego doświadczenia wynika, że średni czas dostarczenia paczki do drzwi  to 8 dni.

Sukienki Asos cięszą się powodzeniem i wielką renomą w Polsce. Fakt ten skutecznie wykorzystują polskie sklepy i sprzedawcy z allegro, którzy bardzo często naliczają sobie marżę nawet 100 %.  Dzięki temu sukienki z Asosa zdobyły też renomę drogich rzeczy. Niestety to nieprawda. Tak naprawdę ceny nie różnią się wiele od cen w popularnych sieciówkach. Dodatkowym atutem asosa jest fakt, że średnio co 10 dni nawet najmodniejszy towar trafia do działu wyprzedaż ( sale), i to jest właśnie najlepszy moment by zopatrzyć się w piękne sukienki. Sprzedawcy wiedzą o tym, że wyprzedaż w Asos jest prawie, że non stop i pilnują tego, dzięki czemu m.in  zarabiają. Jak tylko towar pojawia się na wyprzedaży wykupują najpiękniejsze modele.

Kto nie wierzy – dziś zrobiłam skan przykładowej sukienki Asos z allegro i tego samego modelu w orginalnym sklepie Asos.

 

Jak widzicie różnica w cenie to około 100 zł. Kupując u źródła moglibyśmy mieć za te pieniądze jeszcze jedną sukienkę. Niestety fakt, że przyzwyczailiśmy się do allegro, że nie zaglądamy na strony innych sklepów sprawia, że biznes kwitnie, a inni to wykorzystują.

spójrzcie na ceny na wyprzedaży (kolor czerowny) na orginalnej stronie Asosa, sukienki są dostępne, a spośród tych 3 najdroższa to około 120 zł, waszym zdaniem ile będzie kosztować za 2 tyg. na allegro ?

 

Wiem, że niektórzy z was pomyślą – a co mają zrobić ci, którzy nie mają karty kredytowej ? Jak zapłacić ? Jak zamówić na orginalnej stronie asosa ? Tak naprawdę wcale nie potrzebujemy karty kredytowej, możemy zapłacić przez prepaid używając np. systemu paypal. Szczegóły już w nabliższym poście..

Categories: Moda

Comments are closed.

Polecamy