Kto wchodząc tutaj spodziewał się, że będę pisać o grupach, wymianie głosów i innych męczących, długotrwałych procesach zbierania głosów mylił się. Dziś pokaże Wam, że można w 5 minut zdobyć nawet  1000 like-ów pod zdjęciem, komentarzem, statusem, fanów na fan page itp. Dlatego właśnie nie biorę udziału w konkursach na like-i,a właściwie wogóle nie biorę udziału w konkursach na facebooku, nigdy tak naprawdę nie wiemy, czy mamy do czynienia z prawdziwymi osobami czy z kontami fake, czy ktoś stosuje boty do lików, czy zbiera je męcząc znajomych. Wiem, że ktoś z was powie przecież można rozpoznać konta fake, niby tak i niby nie. Niedawno dołaczyłam do Facebooka i tak naprawdę ukryłam, wszystko na moim profilu, nie chcę, aby obcy ludzie zaglądali mi w dane, datę urodzenia, moje zdjęcia i nazwiska znajomych. Ktoś może mi zarzucić, że moje konto to fake, jednakże tak nie jest. Na facebooku jestem raczej biernym obserwatorem różnych zjawisk społecznych niż aktywnym użytkownikiem. Ale jestem tam.

Ok wróćmy zatem do tematu, który tak naprawdę chyba najbardziej interesuje tego, co czyta ten artykuł.

Otóż stosunkowo niedawno informatycy ze wschodu wprowadzili skrypt i strony, które pozwalają zdobyć nawet 3000 lików w kilka minut. Strony na których działa program, zdobyły w kilka dni ruch równy kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie.

Co to oznacza? To oznacza, że zapotrzebowanie na like-i za free jest ogromne.

Jak działa taka strona ? Za chwileczkę wszystko wam pokaże krok po kroku, a ogólnie mówiąc dołaczając do aplikacji dajemy dostęp do naszego konta, dzieki czemu aplikacja rozdaje like-i w naszym imieniu na prawo i lewo. W taki sam automatyczny sposób my otrzymujemy like-i od innych osób. W tym momencie aplikacje używa około 40 tyś osób, są to w większości Azjaci, ale każdego dnia przybywa po kilka tyś. osób z innych krajów, gdyż powstała też strona anglojęzyczna, która obaliła barierę językową. Tylko patrzeć, jak dotrze do Polski, a wtedy zdobycie like-ów za free nie będzie problemem. Fakt, że przystępują do niej realni ludzie sprawia, że like-i są prawdziwe. Próbowałam dołaczyć do aplikacji z konta fake. Przystąpić przystąpiłam, ale aplikacja nie dała mi zbyt wielu like-ów. Widocznie musi obliczać na podstawie ilości znajomych ile lików może mi dać. Dlatego, aby pokazać wam krok po kroku musiałam użyć real konta.

W takim razie do dzieła:)

1. Strony na których działa skrypt ( zobaczcie ile mają likeów, subskrybentów, ile ich przybywa każdego dnia i zajrzyjcie w statystyki- możecie się zdziwić z jaką szybkością przybywa numerków):

- f8f.akbaryahya.net

- likehoot.com

- 2.ipubliker.com

Być może są jeszcze inne lub w najbliższym czasie powstaną, w tym momencie ja znam te 3 i wszystkie trzy funkcjonują w ten sam sposób. Wypróbowałam je dla was i powiem,że  2.ipubliker.com ma jedną więlką wadę- zostawia automatycznie komentarz typu „wejdź na ipublker i weś sobie 1000 lików za free” w naszym imieniu. Także mimo iż ma zachęcającą grafikę zdecydowanie odpada, za ten niekontrolowany komentarz; Pozostałe tego chyba nie robią. Najłatwiej poruszało mi się na  f8f.akbaryahya.net. Oczywiście twórcy stron, informują, że  używamy aplikacji na nasze ryzyko, przystępujemy do niej dobrowolnie i wszelkie ewentualne konsekwencje to nasz problem. Mimo to, nie przeszkadza to tysiącom osób, które przystępują do niej każdego dnia.

Krok po kroku:

1. Wchodzimy na jedną z stron na ktorej działa skrypt – ja testowałam wszystkie trzy, ale skany zrobiłam z  8F8 i 2.ipubliker. Nasz profil musi być publiczny, również subskrycje, jak i dodane zdjęcia, statusy itp. Przed przystąpieniem do aplikacji należy polubić i skubskrybować, inaczej nie będzie działać.

 2. Po polubieniu klikam na Get Access Token

8F8

3. Otwiera nam się okno z aplikacją zazwyczaj do jakiejś gry

Musimy jej zewolić na wszystko o co prosi..

Przy okazji powiem wam, że tak naprawdę to nie jest prawdziwa strona słynnych aplikacji z gier, a jest to zazwyczaj kopia strony zrobiona za pomocą skryptu durum,czyli fake. Ale ludzie zazwyczaj o tym nie wiedzą. Ale to tak na marginesie,bo i tak musimy zaakceptować, jeśli chcemy like-i za free.

4.Po akceptacji kopiujemy link, który staje się naszym kodem dostępu do używania aplikacji.

5. Wracam na stronę z aplikacją i wklejam kod

6. Przechodzimy dalej i teraz aplikacja prosi o wpisanie numeru ID naszego zdjecia, komentarza, statusu itp

7.Wracamy na FB i kopiujemy ID

8.Wklejamy ID i wciskamy ok.

F8F

8. Na F8F nie wiem jak funkcjonuje, bo własciwie pokazuje error, a like-i nabija, na 2.ipubliker natomiast widzimy ilość nabitych lików dla nas i ile my klikneliśmy komuś z automatu, można też kliknąc stop jeśli nie chcemy 1000 a np. 100.

na F8F

9. Po kilku sekundach odświeżam zdjęcie i co widzę ? wow tyle like-ów.

10. Teraz to samo zrobię z moim statusem. Czyli zaczynam od początku:

- get access kod

-wklejam kod

-wklejam ID mojego statusu ( czy komentarza),aby go znaleźć trzeba kliknąć na czas jaki pokazuje np. 7 minut temu

10. Po odświeżeniu widzę, że mój status lubi już 420 osób, a mineło zaledwie kilka minut. Porównajcie sobie linki :)

11. Jak usunąć to z naszego konta, w sumie twórcy strony nie mówią jak? ja usunełam to wchodząc w moje konto i aplikacje, następnie usunełam ostatnio używane.

W ten sposób możemy likówać statusy, zdjęcia, komentarze, strony swoje i innych. Co oznacza, że jeśli ktoś chce nas wyrzucić z jakiegoś konkursu w bardzo łatwy sposób może nam zrobić „świństwo”. Potrzebuje tylko ogólnodostępnego ID.

Podsumowanie

Jak widzicie na FB wszystko jest możliwe. Ja zdobyłam kilkaset lików w kilka minut nie płacąc ani grosza. W większości like-i są z prawdziwych kont więc nikt mi nic zarzucić nie może. Dlatego nie warto tracić cennego czasu na konkursy na like-i. Co chwila na świecie powstają boty, skrypty, które są w stanie zalajkować czy zagłosować z różnych kont. Nikogo nie obchodzi czy są legalne czy nie. Czy to uczciwe czy nie ? Liczą się numery. Dlatego chciałam wam zademonstrować, że tak naprawdę nie wiemy czy ktoś męczy znajomych o głosy czy zbiera like-i z automatu, zawsze znajdzie się ktoś kto wymyśli jakiś bot czy skrypt, także nie warto poświęcać swojego cennego czasu na takie konkursy.

Pozdrawiam was serdecznie

Comments are closed.

Polecamy