Jak masz kształt twarzy ? Czy to ważne ? Wydawałoby się, że nie… każdy jest na swój sposób piękny, więc po co sklasyfikowali nas w owale, trójkąty i kwadraty ? Odpowiedź jest tak oczywista, że aż trudno ją napisać. Może posłużę się przykładem ? Mieliście w życiu takie sytuacje, jak np. jesteś u fryzjera pokazujesz mu fryzurę w czasopiśmie, która się ci się podoba, a efekt końcowy jest zupełny inny na twojej twarzy niż na modelce w gazecie ? Przyjmując, że poszliście do zaufanego fryzjera, który dokładnie i z precyzją odwzorował upragnione cięcie, a jednak to nie to ? Albo makijaż z gazety wyglądał tak pięknie na modelce, a na tobie już tak nie zachwyca.. hmm.. właśnie po to sklasyfikowano kształty twarzy, aby uniknąć takich sytuacji jak te wyżej opisane. Znajomość rysów twarzy może przydać się zarówno w profesjonalnym znaczeniu (np. kiedy doradzasz lub odradzasz klientce ) i jako kultura osobista, która ma nam pomóc wyglądać korzystnie. Ta sama fryzura/ makijaż może wyglądać zupełnie inaczej na kilu różnych kształtach twarzy, na jednych może zachwycać, na drugich szpecić np.rozciągać czy wydłużać optycznie buzię, która już i tak jest  np. prostokątna . Cóż, aby uniknąć tego typu rozczarowań trzeba oddać się w ręcę zaufanego eksperta ( niestety 3 letnie zawodówki w zawodzie fryzjera nie przygotowują takich), a tych co mają doświadczenie i więdzę jest naprawdę mało lub samemu zapoznać się z tym tematem i poszukać odpowiedniej fryzury zgodnej z charakterystyką twojej twarzy.

Od czego zacząć ?

Przede wszystkim musisz wykonać dokładną analizę rysów twarzy:

1. Stań przed lustrem, zwiąż dokładnie włosy, jeśli masz grzywkę podepnij ją (czoło musi być widoczne).

2. Obserwuj dokładnie rysy twarzy ( jeśli chcesz być super dokładna możesz nawet je zmierzyć).

3. Zwróć uwagę na : długość i szerokość twarzy, czoło, policzki i brodę.

4. Porównaj wyniki obserwacji z klasyfikowanymi poniżej kształtami twarzy.

 

Twarz owalna – regularna forma twarzy, prawie, że perfekcyjna, długość równa się ( w przyblżeniu) podwójnej szerokości twarzy. Policzki i broda nie są wyeksponowane, ale tworzą regularną całość z resztą twarzy.

Twarz owalna np. Julia Roberts czy Megan Fox

 

Twarz okrągła –  jak sama nazwa wskazuje przypomina koło, a jej długość i szerokość równoważą się ( są takie same – w przybliżeniu), broda zaokrąglona, policzki uwidocznione ( wypukłe).

Twarz w kaształcie serca – charakteryzuję sią mocno wyeksponowaną (wyciągniętą) brodą i policzkami szerszymi niż szczęka, linia, która łaczy policzki jest najszerszym punktem twarzy, czoło i wyrastające na czubku głowy włosy często układają się w kształt V.

Twarz serce np.Jennifer Love Hewitt czy Scarlett Johansson

Twarz kwadratowa – bardzo podobna do twarzy owalnej, lecz rysy są mocno zaakcentowane, tak samo jak policzki i cała szczęka, policzki i czoło tworzą kwadrat, linia miedzy policzkami jest tej samej długości, co odległość od policzka do czoła, broda zazwyczaj mało uwydatniona;

Twarz kwadratowa np. Demi Moore czy Angelina Jolie

 

Twarz prostokątna zwana też pociągłą – twarz o wiele dłuższa niż szersza, policzki i broda mało uwydatnione. Szerokość niemalże stała na całej długości ( nie zwężenia czy rozszerzenia) tworzy linię prostą.

Twarz prostokątna np. Sarah Jessica Parker czy Gisèle Bundchen

 

Twarz trójkątna – na pierwszy rzut oka wcale nie przypomina trójkąta; to zupełne przeciwieństwo twarzy o kształcie serca; czoło  wąskie, linia na wysokości szczęki   szersza od policzków.

Twarz trójkątna np. Eva Mendes czy Renée Zellweger

 

Twarz „diamentowa ” w kszatłcie rombu – to kształt w polowie serca i połowie owal; szerokie uwydatnione policzki, minimalnie szersze niż czoło i linia szczęki, broda jak w twarzy w kształcie serca – uwydatniona ( wysunięta, dobrze zarysowana);

Twarz diamentowa np. Madonna czy Reese Whiterspoon

 

Categories: Zdrowie i Uroda

Comments are closed.

Polecamy